Kategorijos

Baseino vandens metalai ir mineralai

Metalų dėmės ir mineralų nuosėdos ant baseino paviršiaus

Baseinas gali būti nuostabus bet kurio objekto, namo ar kiemo priedas. Yra daugybė baseinų paviršiaus tipų, įvairiausių dizainų, modelių ir savybių. Daugelis baseinų taip pat turi dekoratyvius vandens perspylimo latakus palei vandens liniją, kurie suteikia baseinui aukštos klasės išvaizdą. Deja, visa tai gali būti sugadinta, jei ant baseino paviršiaus pradės formuotis dėmės arba ant persipylimo latakų pradės formuotis nuosėdos.

Paviršiaus dėmės paprastai pradeda formuotis dėl metalų pertekliaus vandenyje arba esant aukštam taninų kiekiui, kuris susidaro iš organinių medžiagų, paliktų baseine. Metalai į vandenį gali pateikti skirtingais būdais.

Daugelyje vietų gruntinis vanduo turi ištirpusių metalų arba mineralų. Geležis, varis arba magnis yra labiausiai paplitę metalai, randami miesto vandetiekyje ar šulinio vandenyje. Šie metalai gali patekti į baseiną kuomet jis yra pripildomas vandens ir jei nebus imtasi prevencinių priemonių, baseino paviršius gali tapti dėmėtu. Kita pagrindinė priežastis dėl kurios metalai gali patekti į baseino vandenį, yra netinkamas vandens balansas. Žemas pH arba bendras šarmingumas gali sukelti įrangos arba baseino metalinių komponentų, tokių kaip šildytuvai, laipteliai ir baseino lempos apdaila, koroziją, ir ši korozija gali suformuoti tokių metalų kaip geležis ir varis nuosėdas baseino vandenyje. Šios nuosėdos ne tik sąlygos dėmių atsiradimą, bet taip pat gali sukelti rimtą ir brangiai kainuojančią žalą baseino įrangai.

Mineralinis kalcis ir magnis, gali sąlygoti baseino vandens kietumą, o kietas vanduo gali sąlygoti nuosėdų formavimąsi ant baseino paviršiaus ir persipylimo latakų. Šios nuosėdos gali būti sunkiai pastebimos ir sunkiai pašalinamos.

Kaip ir su kitomis įprastinėmis baseinų ir Spa problemomis, taip ir su problemomis, kurias sukelia metalai ir mineralai, geriausias būdas kovoti yra vykdyti šių problemų prevenciją. Todėl dėmių prevencijos programa yra pagrindinė bet kurios baseino priežiūros programos dalis. Informaciją apie paprastą programą, kuri padės išvengti problemų, kurias sukelia aukštas metalų kiekis vandenyje, aptarsime šioje dalyje.

Simptomai, rodantys, jog vandenyje yra didelis metalų ir mineralų kiekis:

  • Drumstas vanduo
  • Pakitusi vandens spalva
  • Dėmės vandens paviršiuje
  • Nuosėdų formavimasis
  • Padidėjęs poreikis naudoti dezinfekcines priemones

Norint iš vandens pašalinti metalų perteklių, geriausia naudoti produktus, kurių sudėtyje nėra fosfatų. Esant labai aukštam metalų lygiui vandenyje, rekomenduojama naudoti Ocedis MetalFix. Situacijose, kuomet vandenyje atsiranda dėmių dėl per didelio metalų ir mineralų kiekio, yra rekomenduojama reguliariai naudoti metalų šalinimo priemones. Taip pat nedidelėms metalų ir mineralų keliamoms problemoms išspresti tinka algicidas Ocedis JET35.

Pagrindinė taisyklė, kuria reikia vadovautis valant dėmes, yra, kuo švelnesnė priemonė yra naudojama, tuo geriau. Dėmių ir metalų šalinimo priemonės yra rūgštys, todėl savo prigimtimi jos yra korozinės. Ocedis Net’Bord yra rekomenduojamas daugelio dėmių pašalinimui be grėsmės baseino dangai ar įrangai, ypač vinilo ar dirbtinio pluošto baseinuose.

Patarimas: Patikrinkite ar Ocedis Net’Bord veikia dėmes, patrindami dėmę vitamino C tablete. Jei tabletė panaikina arba pašviesina dėmę, tuomet Ocedis Net’Bord bus veiksmingas.

Sudėtingų dėmių pašalinimui, ypač senesniuose torkretinio cementinio pagrindo baseinuose, yra rekomenduojama naudoti Ocedis MetalFix. Ši priemonė yra ypač efektyvi kovojant su senesnėmis dėmėmis, esančiomis ant laiptelių arba tanino dėmėmis, kurias palieka lapai arba organinės nuosėdos. Taip pat ir vario dėmėms šalinti torkretinio cemento, marcito, Pebble Tec arba Diamond Brite™ baseinuose.

Kuomet Ocedis MetalFix yra naudojama dėmių šalinimui iš baseino vandens, tai ši priemonės turėtų būti naudojama kartu su flokuliantu, kartu šios priemonės padės surinkti metalus ir taninus, bei nukreipti juos į filtrą. Ocedis flokuliantas gali būti naudojamas praėjus 15 minučių po Ocedis MetalFix panaudojimo.

Filtras turi būti išvalomas naudojant plovimą priešinga srove arba įprastiniu būdu praėjus 24 valandoms po to, kai bus pašalintos dėmės, tokiu būdu bus suteikiama pakankamai laiko flokuliantui pašalinti dėmių daleles į filtrą. Tuomet, kai dėmės yra pašalinamos, o teršalai pašalinami filtro pagalba, skubiai atliekamas plovimas priešinga srove ar filtro skalavimas, visa ši procedūra padės išvengti dėmių problemos atsinaujinimo baseine.