Kategorijos

Reguliari baseino priežiūra

Baseino vandens priežiūra žingsnis po žingsnio

Nesvarbu kokios yra naudojamos dezinfekcijos priemonės, kokia yra cirkuliavimo sistemos kokybė ir aptarnavimas ar kokia kita papildoma įranga yra naudojama, kasdienė priežiūra yra svarbi baseino priežiūros dalis ir šios priežiūros teikiama apsauga gali būti vertinama kaip investicija. Kasdienė priežiūra apima nuolatinį vandens balanso tikrinimą, baseino sienelių šveitimą ir dugno valymą vakuuminiu siurbliu, filtrų praplovimą ir t.t..

Taip pat rekomenduojama, kad įranga būtų reguliariai patikrinama ir kontroliuojama. Tačiau netgi geriausiai prižiūrimi baseinai susiduria su sudėtingomis problemomis. Toliau yra pateikiamos detalios procedūros, kurios yra naudojamos daugelio baseinų priežiūrai kartu su jų problemų sprendimo gidu ir patarimais.

Baseinų priežiūra

Baseino priežiūrai naudojamų Ocedis produktų dozavimo lentelė:

ProduktasDozavimas
Skystas flokuliantas
(vandens skaidrinimas)
Standartinis dozavimas: 100-200 ml/10 m³ vandens kartą per savaitę
Drumstas vanduo: 200 ml/10 m³ vandens du kartus per savaitę
Flokulianto kasetės
(vandens skaidrinimas)
Standartinis dozavimas: 1 kasetė 25 m³ vandens kartą per savaitę
Drumstas vanduo: po 1 kasatę 25 m³ vandens du kartus per savaitę
Greitai tirpstantis chloras
(vandens oksidavimas/šokas)
Pradinis dozavimas: 200 g/10 m³ vandens
Standartinis dozavimas: 150 g/10 m³ vandens kartą per savaitę
Daugiafunkcinis chloras
(vandens dezinfekcija)
1 250 g tabletė / 25 m³ vandens, dedama į skimerį ar plaukiojantį dozatorių, kas 5 – 8 dienos, priklausomai nuo vandens temperatūros ir filtravimo laiko.
Aktyvus deguonis
(vandens oksidavimas/šokas)
Nedidelė baseino apkrova: 200 g/10 m³ vandens kas 2 savaites
Intensyvi baseino apkrova: 200 g/10 m³ vandens kartą per savaitę
Koncentruotas algicidas
(dumblių naikinimas)
Pradinis dozavimas esant aukštam dumblių lygiui: 250 ml/10 m³ vandens
Standartinis dozavimas: 100 ml/10 m³ vandens kartą per savaitę

Baseino atidarymas

1 diena

 1. Nepilkite baseino priežiūrai skirtų chemikalų, jei jie negali tinkamai cirkuliuoti vandenyje. Įsitikinkite, kad cirkuliavimo sistema veikia tinkamai.
 2. Įsitikinkite, kad skimerio ir siurblio koštuvo talpos yra tuščios, o filtro spaudimas yra normalus.
 3. Veikiant siurbliui, patikrinkite ar koštuvo talpa prisipildžiusi vandens, ar talpoje nėra oro ir ar nėra pratekėjimo vandentiekio sistemoje.
 4. Jei vandenyje yra dumblių, naudokite greitai tirpstančias di-chloro granules Ocedis V60 kartu su koncentruotu algicidu Ocedis QT20, norėdami juos sunaikinti. Baseino vandens priežiūrai be chloro naudokite aktyvaus deguonies granules Ocedis Oxyclean kartu su algicidu Ocedis QT20.
 5. Įpilkite 200 ml skysto flokulianto 10 m³ vandens arba sudėtingesniais atvejais, kada yra labai drumstas baseino vanduo, įpilkite 250 ml skysto flokulianto 10 m³ vandens.

2 diena

 1. Valymo metu įjunkite filtrą, kuris turėtų veikti 24 valandas. Išvalykite filtrą arba atlikite filtro praplovimą priešinga srove, jei to reikia, ir išvalykite skimerio talpas ir koštuvo talpas, jei to reikia.
 2. Jei filtro spaudimas nesumažėja po atliktos įprastinės valymo procedūros, Jums gali tekti panaudoti filtro valymo priemones.
 3. Kuomet vanduo yra švarus, nustatykite, kad filtras veiktų nuo šešių iki aštuonių valandų per dieną. Filtro ciklai gali skirtis.
 4. Iššveiskite baseino sieneles ir dugną (šveitimas padeda valymo proceso efektyvumui). Norėdami išlaikyti vandens skaidrumą, įpilkite skysto flokulianto 100 ml/10 m³ vandens kiekvieną savaitę.
 5. Naudokite koncentruotą algicidą Ocedis QT20 (neputojantis algicidas Ocedis JET35) laikydamiesi instrukcijų ir norėdami išvengti dumblių atsiradimo protrūkių.

3 diena

 1. Patikrinkite fosfatų lygį vandenyje naudodami patvirtintus testavimo rinkinius arba testavimo juosteles, kurie tikrina laisvųjų ortofosfatų lygį vandenyje. Išvalykite vandenį naudodami Ocedis Anti-phosphate PRO laikydamiesi pateiktų instrukcijų.
 2. Leisti vandeniui cirkuliuoti bent dvi valandas ir tuomet įpilti (įdėti) naudojamų dezinfekcijos priemonių tokių kaip: chloras; bromas; aktyvus deguonis; biguanidai; PristineBlue. Laikytis pateiktų naudojimo ir dozavimo instrukcijų.
 3. Po 24 valandų išvalykite filtrą arba atlikite filtro praplovimą priešinga srove. Nustatykite filtravimo ciklą, kuris veiktų nuo šešių iki aštuonių valandų per dieną.

Baseino uždarymas

 1. Rūpestingai išvalykite baseiną bei valymui papildomai naudokite vakuuminį siurblį. Išvalykite visas nuosėdas iš skimerio ir siurblio.
 2. Atlikite baseino vandens oksidavimą, naudodami aktyvų deguonį Ocedis Oxyclean arba naudokite kitokius vandens oksidatorius, kad pašalintumėte iš vandens organines medžiagas. Naudokite: 200 g/10 m³ vandens. Įsitikinkite, kad yra įjungtas filtravimas.
 3. Atstatykite vandens balansą: pH turėtų būti 7.0-7.6; bendras šarmingumas turėtų būti 80-100 ppm.
 4. Įpilkite 160 ml PristineBlue 10 m³ vandens. Betoniniams baseinams, turintiems druskų sistemas, naudokite PristineBlue arba Ocedis JET35, dozuodami šios priemonės po 150 ml arba 250 ml atitinkamai 10 m³ vandens.
 5. Tuomet panaudokite skystą flokuliantą įpildami 200 ml priemonės 10 m³ vandens. Įjunkite filtravimą bent aštuonioms valandoms.
 6. Po 24 valandų įpilkite Ocedis Anti-phosphate PRO 200 ml/10 m³ vandens ir leiskite filtrui veikti dar 24 valandas.
 7. Išvalykite filtrą arba atlikite filtro valymą, praplaunant jį priešinga srove, pagal gamintojo instrukcijas.
 8. Padidinkite chloro lygį iki 6-8 mg/l (ppm). Jei naudojamos alternatyvios sistemos be chloro, įsitikinkite, jog vandenyje yra tinkamas dezinfekcijos priemonių kiekis.
 9. Naudokite Ocedis MetalFix arba PristineClean, norėdami kontroliuoti metalų atsiradimą vandenyje žiemos laikotarpiu. Baseinuose, kuriuose yra naudojama druskų sistema, naudokite Ocedis Metalfix.
 10. Rūpestingai išvalykite ir patikrinkite savo žieminę dangą, kad joje neliktų nuosėdų ir skylių. Ypač šaltose vietovėse, išjunkite visą įrangą ir įsitikinkite, kad visi laikmačiai ir šviesos yra išjungtos.

Pasikonsultuokite su savo profesionaliu baseino prekybos agentu dėl išsamesnės informacijos apie vandens išleidimą ir sistemos paruošimą užšalimo prevencijai.

Ši paprasta baseino uždarymo sistema, panaudojant Ocedis produktus, padės užtikrinti, jog iki pavasario bus išlaikytas švarus ir skaidrus vanduo bei tai padės išvengti dumblių problemų sekantį sezoną.

Dumblių prevencija

Geriausias būdas kovoti su dumblių augimu, yra tokios aplinkos susiformavimas, kuri neleistų augti dumbliams. Gera dumblių prevencijos programa pasižymi šiais žingsniais:

 1. Visuomet palaikykite tinkamą dezinfekcijos priemonių lygį. Daugiau informacijos apie šią procedūrą rasite Dezinfekcijos puslapyje.
 2. Atlikite oksidavimą naudodami pvz.: aktyvų deguonį Ocedis Oxyclean. Daugiau informacijos apie oksidavimo procedūrą rasite Oksidacija puslapyje.
 3. Reguliariai naudokite plataus spektro, ilgalaikius ir biologiškai aktyvaus vario algicidus, tokius kaip PristineBlue arba universalius algicidus tokius kaip Ocedis QT20 arba Ocedis JET35.
 4. Kiekvieną mėnesį patikrinkite fosfatų lygį ir sureguliuokite šį lygį, naudodami Ocedis Anti-phosphate PRO pagal pateiktas instrukcijas, norėdami palaikyti fosfatų lygį, kuris turėtų būti žemesnis nei 200 ppb.
 5. Naudokite vandens skaidrintojus (flokuliantus), tokius kaip Ocedis skystas flokuliantas arba pagerinančius filtravimą produktus, tokius kaip Ocedis flokulianto kasetes, kas savaitę, norėdami pašalinti negyvus dumblius ir organines atliekas.

Metalo dėmių ir kitų metalų sukeliamų problemų prevencija

Dėmės, nuosėdos ir metalų problemos gali būti lengvai išsprendžiamos jei bus laikomasi žemiau išvardintų ir paprastų programų:

 • Norint išvengti dėmių susidarymo baseinuose: Naudokite PristineClean kas 2 savaites po  20 ml/10 m³ vandens arba Ocedis MetalFix 200 g/10 m³ vandens.
 • Norint išvengti dėmių baseinuose, kuomet susiduriama su žinomomis metalų problemomis: Naudokite  Ocedis MetalFix kas savaitę po 200g/10 m³ vandens.
 • Norint pašalinti esamas dėmes: Naudokite PristineClean po 250 ml/10 m³ vandens arba Ocedis MetalFix 500 g/10 m³ vandens.
 • Norint išvengti dėmių atsiradimo baseine, naudojant druskų generatorių arba norint pašalinti fosfatų sankaupas: naudokite PristineClean, dozuodami šią priemonę po 40-60 ml/10 m³ vandens.
 • Norint pašalinti esamas organines, kobalto ar geležies dėmes: Naudokite PristineClean arba Ocedis MetalFix, laikydamiesi pateiktų gamintojų instrukcijų.