Kategorijos

Reguliari Spa baseino priežiūra

Kasdieninė ir paprasta Spa baseino priežiūra

Reguliariai naudojant PristineBlue ar Ocedis produktus, Spa baseino ar kaitinimosi kubilo priežiūra tampa paprasta ir visiems suprantama. Tai padės užtikrinti, jog Spa baseine ar kaitinimosi kubile bus išlaikytas švarus ir skaidrus vanduo bei tai padės išvengti  organinių teršalų ir dumblių formavimosi problemos visą maudynių sezoną.

Pirminis Spa baseino pripildymas vandens arba vandens keitimas

 1. Pripildant Spa baseiną šviežio vandens, į vandenį įpilti PristineClean, norint išvengti metalo dėmių susidarymo, kurias gali sukelti įpiltas vanduo.
 2. Patikrinti vandens kietumą ir įpilti PristineCheck, jei norima išvengti kalcio nuosėdų ir korozijos keliamos žalos Spa įrangai susidarymo.
 3. Subalansuoti bendro šarmingumo ir pH lygius, naudojant pH minus arba pH plius priemones.
 4. Kuomet Spa baseino vanduo yra subalansuotas, atlikti pradinę oksidaciją, naudojant PristinePower arba aktyvų deguonį Ocedis Oxyclean norint sunaikinti organines medžiagas ir kitus teršalus. Laikyktis pateiktų  dozavimo instrukcijų.
 5. Po oksidavimo atlikti flokuliaciją, naudojant PristineClean arba Ocedis skystą flokuliantą, laikytis pateiktų dozavimo instrukcijų.
 6. Leisti vandeniui cirkuliuoti bent dvi valandas ir tuomet įpilti (įdėti) dezinfekcijos priemonių tokių kaip: chloras; bromas; aktyvus deguonis; biguanidai; PristineBlue. Laikytis pateiktų naudojimo ir dozavimo instrukcijų.

Spa baseino vandens balanso sureguliavimas

Po to, kai Spa baseinas bus pripildytas vandens, yra du pagrindiniai balanso faktoriai, kuriuos būtina sureguliuoti:

 1. bendras šarmingumas
 2. pH

Bendras šarmingumas yra pirmasis ir svarbiausias faktorius, kuris turi būti sureguliuojamas norint palaikyti tinkamą vandens balansą. Bendrasis šarmingumas veikia kaip pH kontrolės priemonė, kuris negali būti tinkamai sureguliuotas jei bendras šarmingumo lygis nepatenka yra rekomenduojamo 80 – 100 ppm lygį.

 • Aukštas bendras šarmingumas. Jei bendras šarmingumas yra virš 120 ppm, pažeminkite TA lygį naudodami Ocedis pH minus priemonę (natrio bisulfatą), laikydamiesi pateiktų instrukcijų.
 • Žemas bendras šarmingumas. Jei bendras šarmingumas yra žemiau 50 ppm lygio, pakelkite TA lygį naudodami natrio bikarbonatą, laikydamiesi pateiktų instrukcijų.
 • Aukštas pH. Jei pH yra virš 7.6, pažeminkite pH lygį naudodami Ocedis pH minus priemonę (natrio bisulfatą), laikydamiesi pateiktų instrukcijų.
 • Žemas pH. Jei pH yra žemiau 7.0, pakelkite pH lygį naudodami Ocedis pH plius priemonę (natrio karbonatą), laikydamiesi pateiktų instrukcijų.

Kassavaitinė Spa  baseino priežiūros programa – testavimas ir reguliavimas

Prieš atlikdami bet kokį žingsnį, pirmiausia patikrinkite ir sureguliuokite bendro šarmingumo (TA), pH ir dezinfekcijos priemonių lygį, pasitelkdami patvirtintas Spa Insta-Test 3 arba Insta-Test 4 testavimo juosteles.

 • Bendras šarmingumas ir pH. Naudodami patvirtintas testavimo juosteles Insta-Test 3, patikrinkite vandens bendrą šarmingumą ir pH, bei sureguliuokite jų lygį, jei tai yra reikalinga.
 • Dezinfekcijos priemonės. Patikrinkite norėdami įsitikinti, jog dezinfekcijos priemonių lygis yra teisingas. Idealus bromo lygis vandenyje yra 3 – 5 ppm. Idealus chloro lygis yra 3 ppm laisvo chloro (FAC). Jei dezinfekcijos priemonių lygis yra žemas, pridėkite greitai tirpstančių di-chloro granulių Ocedis V60 arba PristineExtra jei naudojamas chloras. Jei naudojamas bromas pridėkite aktyvaus deguonės Ocedis Oxyclean, ir sureguliuokite dezinfekcijos priemonių lygį pasitelkdami pateiktas instrukcijas.

Pirmadienis: Oksidacija (šokas)

Patikrinkite ir sureguliuokite vandenį, jei tai yra reikalinga. Kuomet Spa baseino vanduo  yra subalansuotas atlikite oksidavimą  (šoką) panaudodami Spa skirtą oksidatorių Ocedis Oxyclean arba PristinePower naudodami 15 g/1000 litrų vandens. Įberkite produkto į vandenį pildami ant vandens paviršiaus ir įjunkite vandens cirkuliavimo sistemą. Palikite Spa baseiną ar kaitinimosi kubilą atidengtą vieną valandą po priemonių naudojimo.

Trečiadienis: Flokuliacija (skaidrinimas)

Patikrinkite ir sureguliuokite vandenį, jei tai yra reikalinga. Tuomet įpilkite 30 ml/1000 litrų vandens skysto flokulianto Ocedis arba 20 ml/1000 litrų vandens PristineClear ir įjunkite vandens cirkuliavimą. Leiskite vandeniui cirkuliuoti 30 minučių, po to kai įpilsite skysto flokulianto Ocedis arba PristineClear, skirto Spa baseinams. Labai intensyviai naudojamose Spa baseinuose pabandykite flokulianto granules Ocedis, ir naudokite pagal pateiktas instrukcijas.

Penktadienis: Dezinfekcija (priemonių naudojimas)

Patikrinkite ir sureguliuokite vandens lygį. Įdekite reikiamų produktų, norėdami pasiekti tinkama dezinfekcijos priemonių lygį vandenyje:

 • Jei vandens dezinfekcijai yra naudojama bromo sistema, įberkite Ocedis Oxyclean, laikydamiesi nurodytų instrukcijų. Leiskite vandeniui Spa baseine cirkuliuoti bent 30 minučių, tuomet įdėkite Ocedis bromo tabletes, pagal nurodytas instrukcijas. Spa baseino reguliariai vandens dezinfekcijai yra naudojamos, 1-2 Ocedis bromo tabletės 1000 litrų vandens, kas penkias ar septynias dienas arba tuomet, kai norima palaikyti reikalingą aktyvaus bromo kiekį 3-6 mg/l (ppm).
 • Jei yra naudojama chloro sistema, įjunkite vandens cirkuliavimo sistemą ir įsitikinkite, kad ji veikia tinkamai. Įberkite greitai tirpstančių di-chloro granulių Ocedis V60 arba PristineExtra, pagal pateiktas instrukcijas. Leiskite vandeniui Spa baseine cirkuliuoti bent 30 minučių, tuomet įdėkite daugiafunkcinio chloro Ocedis Force5 tabletes, pagal nurodytas instrukcijas. Palaikykite 3 mg/l (ppm) FAC-laisvojo chloro lygį kuomet Spa baseinas ar kaitinimosi kubilas yra naudojamas. Patikrinkite FAC-laisvojo chloro lygį su testinėmis juostelėmis Insta Test ir jei yra reikalinga įberkite papildomai produktų.

Spa priemonių dozavimo rekomendacijos

Produktų dozavimas:

ProduktasDozavimas
Ocedis Bromo Granulės
(vandens oksidavimas/šokas)
Standartinis dozavimas: 15 g/1000 litrų Spa baseino vandens vieną kartą per savaitę
Šokas: 15 g/1000 litrų Spa baseino vandens vieną kartą per savaitę
Ocedis Bromo Tabletės
(vandens dezinfekcija)
Standartinis dozavimas: 1 tabletė 1000 litrų Spa baseino vandens kas 5-7 dienos
Ocedis di-chloro granulės
(vandens dezinfekcija)
Pradinis dozavimas: 15 g/1000 litrų Spa baseino vandens
Standartinis dozavimas: 12 g/1000 litrų Spa baseino vandens kartą per savaitę
Skystas flokuliantas
(vandens skaidrinimas)
Standartinis dozavimas: 30 ml/1000 litrų Spa baseino vandens kartą per savaitę
Drumstas vanduo: 60 ml/1000 litrų Spa baseino vandens du kartus per savaitę
Ocedis Oxyclean
(riebalų šalinimas)
Pradinis dozavimas: 20 g/1000 litrų Spa baseino vandens
Standartinis dozavimas: 15 g/1000 litrų Spa baseino vandens kartą per savaitę
Ocedis Force5 tabletės
(vandens dezinfekcija)
Pradinis dozavimas: 1 tabletė/1000 litrų Spa baseino vandens
Standartinis dozavimas: 1 tabletė/2000 litrų Spa baseino vandens kartą per savaitę
Ocedis Oxyclean
(vandens oksidavimas/šokas)
Standartinis dozavimas: 20 g/1000 litrų Spa baseino vandens kartą per savaitę
Šokas: 15 g/1000 litrų Spa baseino vandens po kiekvienų maudynių kartą per dieną
Algicidas Ocedis JET35
(dumblių naikinimas)
Pradinis dozavimas esant aukštam fosfatų lygiui: 30 ml/1000 litrų Spa baseino vandens
Standartinis dozavimas: 15 ml/1000 litrų Spa baseino vandens kartą per savaitę
Ocedis pH minus
(vandens pH reguliavimas)
Standartinis dozavimas: 15 g/1000 litrų Spa baseino vandens, norint sumažinti pH 0,2 dalimis, kai vandens pH yra virš 7.6
PristineCheck
(kalcio šalinimas/valymas)
Standartinis dozavimas: 25 ml/1000 litrų Spa baseino vandens kartą per dieną
PristineClean
(metalų šalinimas/valymas)
Standartinis dozavimas: 16 ml/1000 litrų Spa baseino vandens kartą per savaitę
Ocedis Anti Foam
(putojimo šalinimas/valymas)
Standartinis dozavimas: 20 ml/1000 litrų Spa baseino vandens kartą per savaitę

Spa baseino ir kubilo vandens problemų sprendimas ir priežasčių šalinimas

ProblemosSprendimas ir priežasties šalinimas
Drumstas vanduoDezinfekcijos priemonių trūkumas: atlikite vandens testą ir į vandenį įberkite di-chloro granulių Ocedis (PristineExtra) arba oksiduokite su Ocedis bromo granulėmis ir įdėkite Ocedis bromo tabletę.
Netinkamas vandens balandasPatikrinkite ir sureguliuokite pH bei bendrą šarmingumą, naudodami pH minus/plius priemones. Ten, kur vandens kietumas yra daugiau nei 300 ppm, naudokite PristineCheck kuris padės sumažinti kalcio perteklių vandenyje.
Aukštas organinių medžiagų lygisNaudokite skystą foluliantą Ocedis.
Organinių medžiagų formavimasisAtlikite oksidavimą naudodami aktyvų deguonį Ocedis Oxyclean arba PristinePower.
Purvina filtro kasetėPatikrinkite filtro kasetę ir ją išvalykite. Jei būtina, pamerkite filtrą per naktį į Filter Cleaner & Degreaser tirpalą.
Rudas, žalias arba juodas vanduoMetalai, esantys vandenyje, tokie kaip geležis, varis arba magnis gali sukelti vandens spalvos pakitimus. Įpilkite PristineClean kartu su skystu flokuliantą Ocedis, tuomet patikrinkite vandens balansą ir jei reikalinga, jį sureguliuokite.
PutosAtlikite testą tikrindami ar vanduo nėra per minkštas, ir sureguliuokite vandens kietumą, naudodami Calcium Increaser.
Riebalų ir purvo perteklius: naudokite Ocedis Anti-Foam.
Pelėsių kvapasNepakankamas dezinfekcijos priemonių naudojimas: atlikite testą ir naudokite Ocedis bromo granules kartu su Ocedis bromo tabletėmis arba aktyvų deguonį Ocedis Oxyclean kartu su daugiafunkciniu chloru Ocedis Force5, jei reikalinga.
Laiku nepakeistas vanduoIšleiskite iš Spa baseino ar kaitinimosi kubilo vandenį, jį pilnai išvalykite ir pripilkite švaraus vandens.
Chemikalų kvapasPer daug vandenyje esančių chloro junginių – per didelis organinių medžiagų kiekis: atlikite vandens oksidavimą panaudodami aktyvų deguonį Ocedis Oxyclean arba PristinePower kartu su skystu flokuliantu Ocedis.
Akių ir odos suerzinimas bei erzinantis kvapasŽemas pH: atlikite metalų kiekio vandenyje testą ir sureguliuokite pH naudodami pH plus.

Šie paprasti žingsniai pateikti aukščiau padės jums užtikrinti, jog Spa baseine bus išlaikytas švarus ir skaidrus vanduo bei tai padės išvengti  organinių teršalų ir dumblių formavimosi problemos visą sezoną.