Kategorijos

Nuotekų vanduo

Nuotekų vandens priežiūra

Tam tikri organizmai Jūsų nuotekų tvenkinyje gali sukelti nemalonius kvapus, taip pat dėl jų gali atsirasti problemų surenkant kietąsias daleles, o tai gali pakenkti įrengimams. Pasitelkite į pagalbą EarthTec®, kuris yra saugus aplinkai ir kuris padeda išspręsti problemas, susijusias su nuotekų valymu. EarthTec® yra inovatyvus algicidas ir baktericidas, sukurtas naudojimui nuotekų tvenkiniuose, nešvaraus vandens valymo įrenginiuose, gyvūnų atliekų duobėse ir įvairiose kituose nuotėkų ir vandens sistemose.

EarthTec® yra skystas vario produktas atliekų priežiūrai, užregistruotas US EPA kaip algicidas ir baktericidas ir sertifikuotas pagal NSF/ANSI Standard 60 kaip geriamojo vandens priedas. EarthTec® yra pilnai ištirpęs ir, kas yra svarbiausia, jo aktyvių ingredientų paskleidimas yra kontroliuojamas biologinio poreikio (tokio kaip dumblių suvešėjimas), vietoj to, kad veiktų atsižvelgiant į vandens sąlygas. Šios unikalios savybės leidžia Jums užtikrinti ilgalaikę kontrolę prieš dumblių atsiradimą be pernelyg intensyvios priežiūros. Aktyvus ingredientas yra biologiškai aktyvi vario jonų (Cu++) forma. Kitaip nei kiti vario algicidai, kuriuos galime rasti šiandienos rinkoje, varis esantis EarthTec® yra biologiškai aktyvus.

Nuotekų vandens priežiūroje EarthTec® sujungia mokslą ir gamtą, tokiu būdu sustiprindamas įprastinių valymo sistemų veiksmingumą, kovojant su bakterijomis. Kuomet varis, esantis EarthTec®, įsiskverbia į bakterijos ląstelės sieneles ir membraną, jis pradeda veikti DNR ryšius, proteinus ir metabolinius enzimus, pažeisdamas bakterijos dauginimosi procesą. EarthTec® padeda kontroliuoti kvapų atsiradimą, kadangi jame esantys vario jonai suardo bakterijų dauginimąsi, tai taip pat paveikia ir proteolitines bakterijas, kurios yra atsakingos už amoniako, vandenilio sulfido ir kitų kenksmingų dujų gaminimą.

EarthTec® greitai ir tolygiai pasklis po vandens paviršių į kurį jis bus įpiltas – nereiks priemonės nei maišyti, nei suplakti, o tai padės sutaupyti išlaidas įrangai ir darbo jėgai. Nepaisant atskiedimo normos, aktyvus ingredientas, esantis EarthTec®, visuomet bus tolygiai paskirstytas. Varis nepasišalins iš tirpalo, jis liks pilnai ištirpęs tirpale neribotą laiką ir nesusidarys nuosėdos, kurios nusėstų vandens sistemų dugne.

Laboratoriniame tyrime, kuris buvo atliktas tiriant nutekamųjų vandenų įrenginius, kurie nebuvo suderinami su EPA standartais, ir kurie buvo naudojami nuotekų tvenkinių priežiūrai, pasitelkus EarthTec®, buvo pastebėti šie pokyčiai:

  • BOD (Biological Oxygen Demand) sumažinimas nutekamuosiuose vandens lygiuose nuo 100 iki vidutinės reikšmės 9.8
  • Fekalijų/E. Coli bakterijų sumažėjimas nuo 9,000 iki 0
  • Bendro suspenduotųjų kietųjų medžiagų kiekio (TSS) sumažėjimas nuo vidutinės reikšmės 60.9 iki 6.2 reikšmės
  • pH verčių stabilizavimas po dumblių žydėjimo sumažinimo
  • Stiprus vandens kvapų sumažėjimas
  • Stiprus nutekamojo vandens švaros lygio pagerėjimas
  • Pilnas suderinamumas su EPA standartais

Rekomenduojamos priežiūros normos vandens nuotekų sistemoms

Apskaičiuojant nuotekų tvenkinio tūrį: 1 ha (hektaras) = 3250 m³

Pavyzdys:

4 ha tvenkinys x 120 cm gylis = 16 ha
16 ha x 3250 m³ = 52000 m³

Pradinis nuotekų tvenkinio valymas (1.0 ppm vario koncentracija)

Pradinė valymo norma, skirta nuotekų tvenkiniams yra 1.0 ppm vario arba 1,0 L EarthTec® 60 m³ nuotekų vandens.

Pavyzdys:

52000 m³ dalinama iš 60 m³ = 867,0 L EarthTec®

Įtekančio vandens valymas (0.6 ppm vario koncentracija)

Visos atliekos, patenkančios į tvenkinį turi būti valomos pasirenkant 0.6 ppm vario dozavimo normą, arba 1,0 L EarthTec® 100 m³ nuotekų vandens. Įtekantis vanduo turėtų būti valomas kiekvieną dieną arba panaudojant savaitinę dozavimo normą, priklausomai nuo vandens srauto dydžio. Vandens srautai, kurie yra didesni nei 400 m³ per dieną turėtų būti valomi kasdien.

1 pavyzdys:

Įtekantis srautas 6400 m³ per dieną, dalinama 100 m³ = 64,0 L EarthTec® per dieną.

2 pavyzdys:

Įtekantis srautas 160 m³ per dieną x 7 dienos = 1120 m³ per savaitę, dalinama iš 100 m³ = 11,2 L EarthTec® savaitei.

Dėl tvenkinių, kuriuose yra žuvų, priežiūros normų, prašome kreiptis į mus arba EarthTec® atstovus.