Kategorijos

Vandens balansas

Baseino vandens faktoriai kurie bendrai vadinami – vandens balansu.

Bendras šarmingumo, pH ir kalcio lygis vandens priežiūros srityje yra faktoriai, kurie bendrai vadinami – Vandens Balansu. Tinkamai subalansuotas vanduo yra svarbiausias elementas siekiant išvengti problemų dėl baseino vandens. Labai svarbu reguliariai tikrinti vandenį, kadangi vandens balansas gali keistis nuo lietaus, purvo, lapų, besimaudančiųjų skaičiaus, naudojamų cheminių medžiagų ir t.t…

Dėl nesubalansuoto vandens dažniausiai iškyla tokios problemos: odos ir akių sudirginimas, drumzlinas arba žalias vanduo, įrangos korozija, neveiksminga dumblių ir bakterijų kontrolė.

Tinkamai subalansuotas vanduo padeda padidinti PristineBlue® veiksmingumą ir vandens būklę padaro palankesnę naudotojui ir įrangai. Svarbu, kad baseino arba Spa baseino vanduo būtų SUBALANSUOTAS prieš naudojant PristineBlue®.

  • Bendras šarmingumas 50-90 ppm
  • pH 7.2-7.6
  • Kalcis 100-300 ppm

Priemonės vandens balansui reguliuoti, derančios su PristineBlue® sistema:

  • Šarmingumą didinantys preparatai natrio bikarbonatas – Sodium Bicarbonate, yra dažniausiai vadinami kaip Alkalinity Up arba Alkalinity Plus.
  • pH didinantys preparatai natrio karbonatas – Sodium Carbonate, yra dažniausiai vadinami pH Up arba pH Plus.
  • Šarmingumą ir pH mažinantys preparatai natrio bisulfatas – Sodium Bisulphate, yra dažniausiai vadinami pH Down, pH Minus arba Spa Down.
  • Kalcį mažinantys preparatai – PristineCheck®.

Dėmesio: druskos rūgštis taip pat gali būti naudojama sumažinti pH ir šarmingumo lygį baseinuose, bet jos nerekomenduojama naudoti Spa baseinuose.

Šie produktai yra suderinami su PristineBlue® ir juos galima įsigyti mūsų baseino ir Spa parduotuvėje.

Jūs taip pat galite išmatuoti vandens balanso lygį namuose arba paimti vandens mėginį ir perduoti jį mūsų atstovui, vandens analizei atlikti. Imdami vandens mėginį, pasemkite vandenį iš maždaug rankos iki alkūnės gylio ar iš giliau, toliau nuo vandens padavimo ar išleidimo angų.

Kuomet Jūs vandenį apdorojate cheminėmis priemonėmis, norėdami sumažinti arba padidinti pH ar bendrojo šarmingumo lygius, leiskite vandeniui cirkuliuoti 24 valandas ir tik tuomet pakartokite testus. Tai leidžia cheminėms priemonėms pilnai paveikti vandenį.

Bendras šarmingumas

Bendras šarmingumas ir pH yra glaudžiai susiję. Bendras šarmingumas suteikia buferio efektą, suteikdamas papildomo stabilumo pH, šitaip apsaugodamas nuo drastiškų pasikeitimų arba staigių pH svyravimų.

Išmatuokite bendrą šarmingumą su vandens testais arba testavimo juostelėmis, arba atsiųskite vandens mėginį mums, kad profesionaliai ištirtume. Prieš reguliuojant pH, būtina sureguliuoti bendro vandens šarmingumo lygį.

  • Bendras šarmingumas 50-90 ppm

Aukštas bendras šarmingumas. Norėdami sureguliuoti aukštą bendro šarmingumo lygį, išjunkite siurblį, įpilkite reikiamą kiekį pH mažinančio preparato (druskos rūgštis arba natrio bisulfatas, Spa baseinuose rekomenduojama naudoti natrio bisulfatą), pildami tiesiai į vandenį stovėdami vienoje vietoje toliau nuo įsiurbimo angų; po 15 minučių įjunkite siurblį. Gali reikėti keleto tokių procedūrų, siekiant sumažinti bendrą šarmingumą iki norimo lygio. Jeigu naudojate druskos rūgštį, jos nepilkite daugiau kaip 1.25 l /50 m3 baseino vandens per 24 valandų laikotarpį.

Žemas bendras šarmingumas. Jeigu jums reikia padidinti bendrą šarmingumą, mažomis dozėmis naudokite šarmingumą didinančius preparatus (ne daugiau kaip 240 g kas 24 valandas į baseino vandenį), kol pasieksite norimą lygį. Šarmingumą didinančių priemonių naudojimas gali sukelti vandens drumstumą arba žalią baseino vandens atspalvį, kuriame yra naudojamas PristineBlue®; nuolat filtruokite, kol padidinsite bendrą šarmingumą.

Tinkamas pH lygis. Kai bendro šarmingumo lygis yra tinkamas, patikrinkite pH naudodami Insta Test juostelėmis, arba pateikite vandens mėginį mums, kad mes išmatuotume.

  • pH 7.2-7.6

Aukštas pH. Aukštas pH gali būti sumažintas paskleidžiant pH mažinančio preparato ant vandens paviršiaus.
Žemas pH. Žemas pH sureguliuojamas su pH didinančiu preparatu. Naudokite ant produkto etiketės nurodytą dozę.

Kalcio kietumas

Bendras kalcio kiekis vandenyje truputį pasikeičia panaudojus PristineBlue® sistemą. Jeigu jūs neturite testavimo rinkinio tinkančio išmatuoti kalcio lygį, savo baseino vandens mėginį pateikite mums, kad mes išmatuotume.

  • Kalcis 100-300 ppm

Aukštas kalcio kiekis. Vienintelis praktinis patarimas kaip sumažinti kalcio kiekį, tai yra išleisti iš baseino dalį seno vandens ir papildyti baseiną šviežiu vandeniu, kuriame yra žemesnis kalcio lygis.

Pirmasis dalykas, kurį reikia padaryti, tai nustatyti priežastis, dėl kurių baseino vandenyje yra per didelis kalcio kiekis. Per didelis kalcio kiekis gali būti dėl pildomo vandens, kuriame jau yra per didelis kalcio kiekis arba dėl to, jog naudojate kalcio  hipochloritą, kaip oksidavimo priemones. Jeigu esamame vandens šaltinyje yra aukštas kalcio lygis (virš 300 ppm), reguliariai naudokite PristineCheck®, kai tik  baseinas yra papildoma šviežio vandens, santykiu 160 ml/10 m3 baseino vandens arba 25 ml/1.0 m3 Spa baseino ar kubilo vandens.  Mes niekada nerekomenduojame naudoti kalcio hipochlorito priemonių kaip oksidatorių kartu su PristineBlue®.

Žemas kalcio kiekis. Žemas kalcio kiekis iš esmės nesudaro jokių problemų naudojant PristineBlue® ir jo didinti nerekomenduojame.

Bendra baseino priežiūra

Kartu su cheminių priemonių naudojimu, Jūs turite reguliariai valyti sieneles ir siurbti baseino dugną, naudoti ir prižiūrėti filtrą, palaikyti tinkamą separatoriaus (skimerio) būklę, kad jame nebūtų nuosėdų, reguliariai tikrinti visą įrangą, kad ji veiktų tinkamai. Kreiptis į savo baseino pardavėją arba gamintojus, jeigu jums reikia specialių rekomendacijų dėl įrangos naudojimo ir baseino priežiūros.